Kolonie i obozy w Gdańsku

Drogie dzieci! Droga młodzieży!

Jeśli lubisz:

  • uprawiać sport
  • przygody
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu
  • poznawać nowych ludzi
  • spędzać niezwykłe chwile z nowymi przyjaciółmi

I jeśli nie chcesz nudzić się w domu podczas tegorocznych wakacji, to…. ta oferta jest dla Ciebie!

Drodzy rodzice!

Kolonię organizujemy z myślą o potrzebach naszych dzieci. Naszym zamysłem jest, by połączyć odpoczynek z fantastyczną zabawą. Główny nacisk kładziemy na aktywność i pożyteczne spędzenie czasu. Proponowany przez nas program został stworzony w oparciu o wiedzę i doświadczenie długoletnich wychowawców oraz nauczycieli pracujących z młodzieżą. Odpowiednio przeszkolona kadra zadba nie tylko o atrakcyjne zajęcia, ale również o bezpieczeństwo dzieci.


Zajęcia adresowane są dla wszystkich, którzy chcą się świetnie bawić, aktywnie i zdrowo spędzić czas. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności, wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Zajęcia będą prowadzone w kameralnych grupach (ok. 10 osobowych). Organizowany przez nas obóz sportowy dla dzieci to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz wachlarza zajęć gimnastycznych przewidujemy również gry i zabawy terenowe, zajęcia manualne, zajęcia integracyjne (szczegóły poniżej). Jako organizatorzy możemy pochwalić się długoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wielu rodziców nam zaufało. Dołącz do nich i Ty.

Organizujemy dwa obozy sportowe dla dzieci oraz młodzieży z piłką nożną i nie tylko w okolicy Gdańska, jeden zaczynający się 2 lipca i trwający do 11 lipca oraz drugi od 12 lipca do 21 lipca. Każdy oferowany przez nas wyjazd to starannie zaplanowany program, który rozwija. Nie idziemy na skróty.

Obozy dla dzieci od 7 do 12 lat

Wszystkie nasze kolonie i obozy są przygotowane tak, by uczestnicy mieli idealnie wyważony czas zarówno na aktywność fizyczną, jak i twórczą. Nie działamy na oślep, ponieważ wiemy, jak duża odpowiedzialność na nas spoczywa. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę oraz pielęgniarkę na terenie ośrodka, aby dopilnowane było bezpieczeństwo wszystkich dzieci, które przyjechały na nasz obóz sportowy. W planie mamy rozmaite sporty (więcej informacji niżej), ogniska, dyskoteki oraz różne zajęcia twórcze. Są to między innymi kolonie piłkarskie dla dzieci zafascynowanych tą dziedziną, lecz nie brakuje także takich dyscyplin, jak siatkówka czy tenis. Dopilnujemy, aby każdy uczestnik czuł się zrelaksowany i akceptowany.

Obozy młodzieżowe od 13 lat

Nasza oferta to także obozy młodzieżowe, jako że rozumiemy, iż starsze dzieci potrzebują często innego typu atrakcji. Dbamy o urozmaicenie pobytu, aby każdego dnia działo się coś ciekawego. Zajęcia są dopasowane do tej grupy wiekowej, aby nikt nie narzekał na nudę. Będzie można między innymi zagrać w piłkę nożną lub koszykówkę, a także udać się na wycieczkę kajakiem i spróbować swoich sił w windsurfingu. Co więcej, nasz obóz młodzieżowy to także okazja do tego, by poznać podstawy sztuki walki judo. Zapraszamy na kolonie (wyjazd z Gdańska) i obozy sportowe dla młodzieży. Rodzice przywożą swoje pociechy na miejsce zbiórki, a my zapewniamy transport nad samo jezioro Mausz.

Telefon do kierownika obozu 504 048 766

I turnus

02.07.2018 – 11.07.2018

Brak miejsc

II turnus

12.07.2018 – 21.07.2018

Zapisy trwają

Koszt

1390zł

Zapisy

e-mail: rafik.edu@op.pl
tel. 515 440 600
Formularz zgłoszeniowy online

Zapisy online

Lokalizacja

Kolonia będzie zorganizowana w Ośrodku Szkoleniowo – Rehabilitacyjnym MAUSZ w Ostrów Mausz.
Ośrodek jest położony w malowniczej okolicy – wśród jezior i lasów. Więcej o lokalizacji: http://szansa-mausz.org/

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w murowanych domkach z pełnym węzłem sanitarnym.

Dlaczego my?

Jako kadra posiadamy długoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Nasze działania cechuje kreatywność, pomysłowość.
Różnorodny program dostosowany do grup wiekowych uwzględniający różnice w rozwoju psychicznym jak i fizycznym dzieci i młodzieży.
Zwiększona ilość kadry, która wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród uczestników kolonii.

Prowadzący zajęcia

Weronika Nowak – kierownik kolonii, wieloletnia działaczka harcerska, organizatorka wielu zimowisk, kolonii i wyjazdów dla dzieci i młodzieży, z zawodu: pedagog specjalny. Praca z młodzieżą i dziećmi to jej spełnienie. Odkryła to podczas wieloletniej służby w kręgu harcerstwa, gdzie przez wiele lat pełniła funkcję drużynowej. Człowiek z wielkim apetytem na życie, przejawiającym się w wielu dziedzinach – od pedagogiki, poprzez fotografię, sport po gotowanie i pieczenie. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych.

Joanna Rykaczewska – wychowawca kolonijny, kolejny raz jako opiekun w firmie „Rafik”. Z zawodu: nauczyciel wychowania fizycznego dodatkowo instruktor przygotowania motorycznego i pływania. Na co dzień pracuje w szkolnej świetlicy oraz w Szkółce Pływania „Rafik” gdzie doskonali swoje doświadczenie w pracy z dziećmi. W wolnym czasie trenuje hokej na lodzie, w którym odnosi sukcesy – Mistrzostwo Polski 14/15, Wicemistrzostwo Polski 15/16 oraz 16/17.

Ewelina Cholewińska – kiedyś uczestniczka wielu kolonii oraz obozów sportowych teraz sama może dzielić się swoim doświadczeniem jako wychowawca kolonijny. Kilka lat zajmowała się animacją na szczudłach. Od dziecka interesuje się sportem, przez dłuższy czas trenowała bieganie. Na co dzień studentka fizjoterapii, która również w tym zawodzie chciałaby pracować przede wszystkim z dziećmi.

Mariusz Cholewiński – student I roku studiów magisterskich na kierunku wychowanie fizyczne. Instruktor AWFiS w żeglarstwie sportowym i windsurfingu, ratownik WOPR, wychowawca kolonijny, wieloletni zawodnik młodzieżowych i seniorskich drużyn piłkarskich w rodzinnym Ełku, a później w Gdańsku . Jego pasją jest wszystko co ma związek z aktywnością sportową. Pracę z dziećmi pokochał na studiach, podczas których miał możliwość organizowania zajęć o charakterze lekkoatletycznym dla dzieci w programie ,,kids athletic” , wielokrotnie asystował i prowadził zajęcia w szkółce piłkarskiej. Z firmą ,,Rafik” współpracuje od 2017 roku jako animator zajęć na zielonych szkołach i jako wychowawca kolonijny, instruktor windsurfingu podczas letniego obozu sportowo – rekreacyjnego.

Tomasz Kłopocki – od młodych lat uczestniczył w koloniach oraz obozach sportowych. Miłośnik sportu, zaczął od trenowania piłki nożnej, by przez namowy trenerów lekkiej atletyki biegać średnie dystanse. Powrócił jednak do ukochanej piłki i przez wiele lat uprawiał tą dyscyplinę w klubach woj. pomorskiego. Obecnie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem bawi, uczy i trenuje dzieci oraz młodzież w Szkółce Piłkarskiej JANTAR PRZYMORZE.

Zapewniamy:

Opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry (pedagodzy, wychowawcy kolonijni),
Zdrowe wyżywienie,
Ubezpieczenie NNW,
Kolonię pod nadzorem Kuratorium Oświaty i Sanepidu,
Szeroki wachlarz form i metod pracy,
Wyśmienitą zabawę w grupie rówieśników i naukę poprzez zabawę w bezstresowej atmosferze

Pliki do pobrania:

Karta dla rodziców – MauszKarta kwalifikacyjna – MauszRegulamin – MauszZabieramy ze sobą

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE

Wybierz turnus:

Dane rodzica

Imię:

Nazwisko:

Adres email:

Numer tel :

Dane dziecka

Imię:

Nazwisko:

Wiek dziecka:

Dzieci od 7 roku życia

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach realizacji niniejszej rezerwacji (zgodnie z Ustawą z dn, 27.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883)

W razie nie otrzymania e-maila zwrotnego prosimy o kontakt telefoniczny.

 

Atrakcje na naszych obozach:

 

Windsurfing

Windsurfing jest sportem, który nie wymaga posiadania odpowiedniego wzrostu, wagi czy wieku. Każdy, kogo interesuje ta dyscyplina, może z łatwością opanować podstawy, posłuchać szumu wody i poczuć wiatr we włosach!

Piłka nożna

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. W szczególności uwielbiany jest przez chłopców, chociaż i dziewczynki bardzo dobrze sobie w nim radzą. Upewnimy się, że każdy będzie miał szansę wspólnie zagrać!

Siatkówka

W zależności od ich poziomu zaawansowania i wiedzy, zapoznamy naszych podopiecznych z podstawowymi zasadami i technikami gry w siatkówkę. Dzieci nauczą się przyjmować piłkę, zachować prawidłową postawę i znacznie więcej.

 

Judo

Judo to rodzaj sztuki walki wywodzącej się z Japonii. Twórcą judo jest Jigoro Kano, który odpowiednio zebrał i usystematyzował wiedzę na jej temat. Teraz tę sztukę walki praktykują nie tylko dorośli, ale także dzieci.

Kajaki

Dla fanów natury, szumu wody oraz śpiewu ptaków przygotowaliśmy kajaki, które stanowią idealne połączenie aktywnego wypoczynku i relaksu. Opiekuni zadbają o bezpieczeństwo i wspaniałą zabawę!

Zabawy terenowe

Kolonie i obozy są świetną okazją nie tylko do sportu i aktywności fizycznej, ale także do rozwoju u dzieci takich umiejętności jak równowaga, współpraca w grupie, kreatywne myślenie oraz refleks.

Zajęcia:

Zajęcia sportowe

W programie windsurfing, siatkówka (dla młodzieży), treningi piłki nożnej (dzieci) oraz wycieczki kajakiem, zajęcia judo.

Pozostałe zajęcia, choć o takiej samej tematyce, będą dostosowane do wiedzy i umiejętności różnych grup wiekowych.

Team building

Zadania mające na celu integrację grup poprzez wykonywanie niebanalnych zadań rozwijających wyobraźnię, ale również komunikację i umiejętność współpracy.

You Can Dance

Podczas wieczorku integracyjnego muzyka i taniec będzie nieodłącznym elementem. Uczestnicy poznają wiele ciekawych gier i zabaw (tanecznych i nie tylko).

Zajęcia pierwszej pomocy

Jak postąpić w razie utraty przytomności? Złamania kości? Krwotoku z nosa? Na te i inne pytania uczestnicy poznają odpowiedzi podczas zajęć z ratownikiem.

Terenoznawstwo

Orientacja w terenie oraz umiejętność z wyznaczania kierunku są bardzo przydatne, nie tylko w terenie leśnym. Nauczymy się wyznaczać północ, orientować mapę oraz rozpoznawać charakterystyczne punkty na mapie. Zdobyte umiejętności sprawdzimy w popularnej na całym świecie grze Ino.

Mam Talent

Masz dar do rozśmieszania innych? A może potrafisz pięknie śpiewać? Każdy z nas posiada różne talenty – muzyczne, artystyczne, sportowe etc. Podczas kolonijnego Mam Talent, będziemy mieli okazję zaprezentować je w większym gronie.

Gry terenowe

Gry oparte o fabułę dostarczą uczestnikom wiedzę na temat ich samych oraz zespołu, a tym samym dadzą dużą dawkę radości i dobrej zabawy.

Mega Chińczyk

A gdyby tak zamiast zwykłych pionków w grze brali udział ludzie? Na planszy powiększonej kilkadziesiąt razy w stosunku do tej powszechnej uczestnicy staną się „pionkami” i sami będą przemierzali planszę wykonując na określonych polach zadania specjalne.

Poszukiwacze Skradzionego Podwieczorku

Jak zareagują uczestnicy, gdy zamiast podwieczorku otrzymają informację o skradzionym podwieczorku wraz z wskazówkami jak do odzyskać? Tego dowiemy się podczas gry w której uczestnicy wcielą się w Poszukiwaczy Skarbu (tj. Podwieczorku)

Zajęcia z podchodzenia i masowania

Czy drużynie uda się obronić sztandar przed najazdem nieprzyjaciela? A tym samym zdobyć sztandar przeciwnego obozu? Podczas gier w terenie wykorzystamy umiejętności bezszelestnego poruszania się, opracowania taktyki a przede wszystkim umiejętności pracy w grupie.

Zajęcia manualne

Piniaty, brensoletki, kolczyki, malowanie piaskiem.. czego dusza zapragnie. Jedynym ograniczeniem na tych zajęciach będzie własna wyobraźnia. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli swobodnie tworzyć, kleić, wycinać…

Całodzienna gra przygodowa podsumowująca obóz

Nabyte umiejętności podczas całej koloni sprawdzimy podczas całodziennej gry przygodowej, podczas której wyłonimy najlepszą grupę.